משולשיגור זה סיפור: סיור חווייתי במסלול יגור

תאריך:

Date:

25 מאי, 2022 | כ"ד באייר תשפ"ב , 12:30-10:30.

מיקום:

Location:

קיבוץ יגור

בהובלת:

ענת עוגן, גבי קרדוש

Instructed by:

ענת עוגן, גבי קרדוש
סיור יגור 5
סיור יגור 6
סיור יגור 7
סיור יגור 8
סיור יגור 9
סיור יגור 10
סיור יגור 11
סיור יגור 12
סיור יגור 13
סיור יגור 14
סיור יגור 1
סיור יגור 2
סיור יגור 3
סיור יגור 4

בבוקרו של יום רביעי חמים של סוף חודש מאי נפגשנו בקיבוץ יגור לשמוע וללמוד על המסלול "יגור זה סיפור". את הסיור הובילו ענת עוגן, מנהלת מסלול יגור, וגבי קרדוש, מוותיקי הקיבוץ שיזם את הקמתו של מרכז המבקרים.

הסיור התחיל בסמוך לבית שומר המסילה. שם נמצא שחזור של קטע ממסילת רכבת העמק ההיסטורית. לידה עומד קרון רכבת ישן ובו תצוגה המספרת על רכבת העמק ועל התחנה שהיתה ביגור.

משם המשכנו למרכז המבקרים שהוקם בתוך בית שומר המסילה. מדובר בבית אבן ישן ששימש בעבר את שומר מסילת הרכבת, וכיום נמצאת בו תצוגה המתארת את ההיסטוריה של קיבוץ יגור מאז הקמתו בין ביצות הקישון בשנת 1922.

לאחר מכן בקרנו במבנה המשטרה הבריטית אשר שחזורו הסתיים זה עתה. שוחחנו על שלטי ההמסרה האינטראקטיביים החדשים שהותקנו במקום ומשולבים בפינות ישיבה נעימות ומוצלות מסביב למבנה. סיימנו את הסיור בסליק הגדול, אשר התגלה על ידי הבריטים ב"שבת השחורה" בעקבות חשיפה של צינור האיוורור שהיה מוסתר מתחת לקרוסלה בחצר משחקים.

בתום הסיור ערכנו דיון על אופני ההמסרה הקיימים, ועל התאמות לקהלי יעד מגוונים.

אין ספק שהסיור המבוסס על הסיפורים שמאחורי התמונות מגלה את תרומתו המשמעותית של קיבוץ יגור למדינה שבדרך. גם היום קיבוץ יגור מהווה סמל לקיבוץ משגשג ולקהילה גדולה ואיתנה למרגלות ההר הירוק כל ימות השנה.

פס הפרדה
לוגואיים של לקוחות

© 2024 המסרה – Interpret IL.

בניה - שמרת דיגיטל - מומחה מחשוב ואינטרנט, עיצוב - סטודיו לעיצוב הלית קלכמן

© 2024 המסרה – Interpret IL.

Build - Shomrat Digital, Design - Halit Kalechman - Graphic Design studio